Partnerzy

Naprawa

Projektory wielu producentów sprzedawane na polskim rynku nie posiadają możliwości naprawy w sieciach serwisowych. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem jest zlecenie naprawy firmie AV.Net Sieci Audiowizualne, zajmującej się profesjonalnie serwisem sprzętu audiowizualnego.Dostawa, wymiana i regulacja obrazu w projektorach CRT

AV.Net Sieci Audiowizualne Sp. z o.o. oferuje dostawę i instalację lamp CRT do wszystkich modeli projektorów CRT. Zakres usług obejmuje montaż cewek odchylających, lamp CRT oraz profesjonalną regulację obrazu po wymianie lamp. Zakres regulacji obrazu obejmuje m.in. regulację odległości projekcji i geometrii (rastru) obrazu, ostrości optycznej, ustawienie plamki, konwergencji, balansu bieli itd.

Konserwacja projektorów

Każdy użytkowany projektor multimedialny po włączeniu uruchamia wentylator, który zasysa powietrze do chłodzenia lampy i elementów optycznych wraz z zanieczyszczeniami, kurzem itd. Kurz częściowo osadza się na filtrze, ale część przenika przez filtr i osadza się na panelach LCD i innych elementach optycznych. Użytkownik winien przeczyścić filtr co 200-300 godzin oraz raz do roku przeczyścić pozostałe elementy optyczne. Bezwzględnie konieczne to jest po np. pęknięciu lampy lub nawet krótkim użytkowaniu projektora w środowisku o znacznym zanieczyszczeniu. W szczególności projektory użytkowane w otoczeniu zanieczyszczonym nikotyną wymagają częstej konserwacji, bo ulegają bezpowrotnej degradacji.