Aktualności

Nowości

W tym dziale można zapoznać się z najnowszymi wydarzeniami z dziedziny technik audiowizualnych, najnowszymi promocjami sprzętu audiowizualnymi oraz realizacjami kompleksowaymi wykonanymi przez naszą firmę


Wybierz wydarzenie z lewej strony na temat którego chciałbyś dowiedzieć się więcej.

Hiperaktywnie ... z folią

2009-10-26

Interaktywna folia

Interactive Window to technologia, która wprowadza nową jakość w sposobie prezentowania wszelkiego rodzaju informacji i nawiązywaniu relacji z klientami. iWindow to niezwykła technologia, która pozwala zmienić niemal każdą przeźroczystą powierzchnię w funkcjonalny ekran dotykowy. To także zaawansowana technologia do prezentacji produktów lub usług firmy, która korzystnie wpływa na wizerunek i sposób postrzegania firmy przez klientów oraz konkurencję. Montaż systemu iWindow nie wymaga wykonywania żadnych dodatkowych prac budowlanych, wycinania otworów w szybie, udostępniania użytkownikom jakichkolwiek urządzeń takich jak klawiatura, myszka czy tradycyjny ekran dotykowy. Sterowanie prezentacją odbywa się tylko przez dotyk szyby bezpośrednio przed wyświetlanym obrazem, bez fizycznego kontaktu użytkownika z jakimikolwiek urządzeniami. Całość systemu znajduje się po drugiej stronie szyby wewnątrz biura czy sklepu. Eliminuje to ryzyko uszkodzenia urządzeń przez niewłaściwą obsługę lub akty wandalizmu. Ponadto system jest odporny na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg i może być montowany w oknach wychodzących bezpośrednio na ulicę.

Wykorzystanie tej technologii nie jest ograniczone tylko do okien wystawowych. Można ją także zastosować wewnątrz biura, sklepu, salonu czy innego punktu handlowo-usługowego. W tym przypadku zamiast okna można wykorzystać dowolną szklaną ścianę, szklany ekran lub wolnostojącą szybę na jakimkolwiek stojaku. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się na wystawach lub targach gdzie wymagane jest przenoszenie prezentacji z jednego miejsca w inne. Zasosowoanie folii inetaktywnej to doskonały sposób aby wykorzystać powierzchnię twojej witryn w maksymalny sposób.
Dzięki takim  rozwiązaniom sklep czy punkt informacyjny może służyć klientom nawet po godzianch pracy. Podstawą tego rozwiązania jest projektor, folia dotykowa i folia do tylnej projekcji naklejone na szybie w miejscu wyświetlanego obrazu oraz komputer sterujący.

Takie rozwiązanie wymaga trochę miejsca ponieważ należy zainstalować w pewnej odległości od okna projektor  z obiektywem szerokokątnym. W ten sposób możemy uzyskać duży rozmiar obrazu.

Rozmiar wyświetlanego obrazu jest ograniczony tylko wielkością zastosowanej folii dotykowej oraz parametrami projektora.

Przy wykorzystaniu projektora, aby otrzymać na szybie wyraźny obraz, wymagane jest zastosowanie dodatkowej folii do tylnej projekcji.


Innym rozwiązaniem jest połączenie monitora LCD lub LED i folii dotykowej naklejonej na szybie tuż przed monitorem oraz komputerem sterującym. UWAGA: Monitory plazmowe nie nadają się do tego celu ze względu na wysoki poziom promieniowania zakłócającego działanie folii dotykowej.

Takie rozwiązanie zajmuje bardzo mało miejsca i doskonale nadaje się do wąskich pomieszczeń gdzie nie można zastosować projektora. Polecamy to rozwiązanie także wtedy gdy ustawione sprzęty albo przechodzący ludzie będą zasłaniać obraz z rzutnika.

Rozmiar wyświetlanego obrazu jest ograniczony wielkością monitora i odpowiadającej mu folii dotykowej.

Wróć