Aktualności

Nowości

W tym dziale można zapoznać się z najnowszymi wydarzeniami z dziedziny technik audiowizualnych, najnowszymi promocjami sprzętu audiowizualnymi oraz realizacjami kompleksowaymi wykonanymi przez naszą firmę


Wybierz wydarzenie z lewej strony na temat którego chciałbyś dowiedzieć się więcej.

Dobry czas aby przykuć uwagę

2009-10-23

Sferyczna projekcja uatrakcyjni prezentację

Ekonomiczny kryzys nie dla wszystkich musi oznaczać straty. Wraz z topniejacymi budżetami rodzinnymi kurczą się nasze plany wakacyjne. To okazja dla wszystkich miejsc użyteczności publicznej od parków, przez domy kultury po muzea. To dobra sposobność dla wielu z tych instytucji aby być gotowym na rodzące się zapotrzebowanie. Więcej, trzeba umieć przykuć uwagę w świecie rosnącej popularności kina domowego Full HD i gier komputerowych. W powszechnym trendzie "poszerzania" rzeczywistości muzea i domy kultury mają dużą szansę aby zapełnić swoje sale. Wyzwaniem jest założenie aby dostarczyć zwiedzającym więcej wrażeń niż te które mogą sobie zapewnić w domu. Natomiast kluczem do jego ralizacji może być technologia włączając rozwiązania 3D i 4D, które w przypadku klienta indywidualnego nadal są zbyt drogimi rozwiązaniami. Sukces w zdobywaniu uwagi klienta powinien być rozsądnie kształtowany przy użyciu technologii jako potężnego narzędzia. Przykładem tego rodzaju zastosowania niech będzie instalacja w norweskim centrum wystawienniczym i marketingu DKM Forum, gdzie użyto obrazów 3D połączonych z efektami 4D. Klienci ogłądając filmy 3D mogli doznawać  jednocześnie wrażeń fizycznych jak: ruszające się fotele, wiejący wiatr, czy bryza wody. Siedzenia mają wmontowane instalacje przekazującą wibracje siedzenia, spryskujące wodą, dmuchające powietrzem a nawet łaskoczące łydki czy symulatory gwiazd. Całość jest kontrolowana przez system Medialon Manager tak aby łatwo można było całością zarządzać i aktualizować. Użyto tam dwóch projektorów HD firmy Panasonic techologii stereoskopowej. Inna instalacja w tym budynku tzw. Showroom  to 5 projektorów Full HD dających obraz na ekran w jednym pracujacych jednocześnie. Obrazy są rzucane na 5x2 metry ekran zamontowny pod kątem 90 stopni. To przykład z pewnością wielonakładowy, jednak aby uatrakcyjnić prezentację wystaczy ciakawy pomysł, aranżacja no i ..... odpowiedni sprzęt.

W naszej ofercie oprócz całej gamy projektorów można znaleźć również ciekawe propozycje pozwalające uatrakcyjnić każdą prezentację: 
Model Panasonic seria PT-DZ6710E, DZ6710EL, DZ6700E, DZ6700EL pozwala na wyświetlanie obrazów na podłożach o różnych kształtach od sferycznego po cylindryczny. Projektory te pozwalają na dużą dowolność dzięki prostej i łatwo dotępnej funkcji z pilota. Zastosowanie projekcji tylnej, czy obrazu rzucanego na podłogę lub sufit, w zasadzie na ekran dowolnego kształtu to duże zalety przy aranżacji prezentacji. Obrazy tak wyświetane zawsze mogą być  łączone z kilku projektorów tzw. "bezszwowo" w jeden.
Wiecej informacji
http://www.av.net.pl/Projektor-biznesowy/Panasonic/PT-DZ6710.html
http://www.av.net.pl/Projektor-biznesowy/Panasonic/PT-DZ6700.html

Z kolei projektor Mitsubishi XD600U to zapowiedź nowej generacji projektorów 3D Ready (w swojej ofercie mają go tylko Mitsubishi i Samsung), które wcale nie muszą być cenowo wygórowane. Projektor taki pozwala ogłądać obrazy w trzech wymiarach w specjalnie do tego przygotowanych okularach. Okulary NuVision 60 to stereoskopowe okulary bezpzrzeowodowe. Żaden z dotychczasowych wynalazków z dziedziny 3 D nie był tak łatwy w użyciu a dzięki niewielkim kosztom okulary mogą trafić do szerszego użytkownika. Można w ten sposób przywołać historię do teraźniejszości wywołując u widzów złudzenie uczestnictwa. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo
http://www.av.net.pl/Projektor-biznesowy/Mitsubishi/XD600U.html

Wróć