Aktualności

Nowości

W tym dziale można zapoznać się z najnowszymi wydarzeniami z dziedziny technik audiowizualnych, najnowszymi promocjami sprzętu audiowizualnymi oraz realizacjami kompleksowaymi wykonanymi przez naszą firmę


Wybierz wydarzenie z lewej strony na temat którego chciałbyś dowiedzieć się więcej.

Instalacja projektora Panasonic DW6300E oraz windy w szkole brytyjskiej

2009-07-12

Instalacja systemu projekcyjnego

System projekcyjny oparty na doskonałym projektorze Panasonic PT-DW6300E o jasności 6000 Ansilumenów i rozdzielczości WXGA (1280x800) oraz windzie elektrycznej Bjurab Cosmo. Dla wygody użytkownika urządzenia sterowane z ekonomicznego radiowego systemu zdalnego sterowania Bjurab Comander Control System, z możliwością sterowania tym samym przyciskiem ekranu projekcyjnego.

Zastosowanie windy było konieczne ze względu na umiejscowienie instalacji w stołówce. Winda pozwala użytkownikowi całkowicie ukryć drogi projektor kiedy nie jest używany. Potrójny mechanizm nożycowy windy zapewnia precyzyjne usytuowanie projektora w pożądanym miejscu. Wybrano do tej aplikacji windę Bjurab Cosmo, ponieważ jako jedna niewielu na rynku pozwala na zamontowanie projektora PT-DW6300E o wymiarach 498x423 mm (maks. 510x510 mm) . Po złożeniu winda ma bardzo niewielką wysokość 13cm oraz wyposażenie pozwalające na idealne zamknięcie panelu sufitu podwieszonego 60x60 cm i precyzyjna regulację poziomu dolnego i górnego położenia. Do sterowania użyto ekonomiczny sterownik Comander Control System, który zawiera moduł RS-232 sterowany radiem do włączania projektora oraz moduł przekaźnikowy sterowany tym samym pilotem radiowym pozwalający na opuszczenie i podniesienie ekranu projekcyjnego i/lub windy. Użytkownik, jednym przyciskiem uruchamia projektor i opuszcza windę i nie musi używać pilota projektora po wykonaniu regulacji obrazu.

 

.

Wróć