Aktualności

Nowości

W tym dziale można zapoznać się z najnowszymi wydarzeniami z dziedziny technik audiowizualnych, najnowszymi promocjami sprzętu audiowizualnymi oraz realizacjami kompleksowaymi wykonanymi przez naszą firmę


Wybierz wydarzenie z lewej strony na temat którego chciałbyś dowiedzieć się więcej.

Rocznica Solidarności w Brukseli

2009-10-08

Pokojowa Rewolucja

Wystawa Solidarności, która odbyła się w dniach 7-11 września 2009 w Brukseli była wydarzeniem w skali europejskiej.  AV.NET Sieci Audiowizualne był dostawcą 24 monitorów plazmowych idwóch projektorów firmy Panasonic oraz  obsługiwał imprezę od strony technicznej. Wystawa zatytułowana była "Pokojowa Rewolucja - Droga do Wolności.20 Rocznica przemiana ustrojowych w Polsce". Przedstawiciele polskiego i niemieckiego rządu, zaproszeni goście, dziennikarze polscy i niemieccy - w sumie kilkaset osób - wzięło udział w otwarciu wystawy.

Oficjalnego otwarcia dokonali Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert oraz dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności Maciej Zięba OP. Będzie ona prezentowana do 17 czerwca w niemieckim parlamencie.

Wystawa Pokojowa Rewolucja - "Droga do Wolności. 20. Rocznica przemian ustrojowych w Polsce" w holu należącego do kompleksu Bundestagu budynku im. Paula Loebego przygotowana została przez Europejskie Centrum Solidarności. Jest ekspozycją multimedialną. Materiały filmowe, których wyboru dokonał Mirosław Chojecki, prezentują proces wyzwalania się Polski spod komunistycznej dyktatury w latach 1945-1989 oraz konsekwencje upadku reżimu, w tym wejście do NATO i UE. Na ponad 24 monitorach plazmowych i kilkunastu tablicach prezentowane były wydarzenia, które doprowadziły do przemian ustrojowych w Polsce. Każdy film opowiadał inną historię, przedstawia nie tylko ważne wydarzenia historyczne, ale ukazywał też życie kulturalne tamtego okresu, przypominając realia codzienności, etc. Filmy  były krótkie, zapętlone, aby odbiorca wystawy mógł włączyć się w jej oglądanie w każdym momencie. Wzmocnieniem narracyjnym były 2 duże elementy, organizujące przestrzeń wystawienniczą i zwracające uwagę zwiedzających. Chodzi tu o zdjęcie Okrągłego Stołu i kubik symbolizujący mur berliński, w którym wyświetlane były materiały wideo dotyczące upadku muru w Berlinie.

Wiecej informacji znajdziecie Państwo na str: http://www.ecs.gda.pl/newss/news/1310/archive/4

Wróć